האם חוקר פרטי אמין ושומר על סודיות

שאלת האמינות של החוקר הפרטי הייתה מאז ומעולם עניין גדול בקרב הציבור. עוד מהימים של שרלוק הולמס רבים מאיתנו גילו עניין בעבודתו של החוקר הפרטי. כיצד תדעו האם החוקר הפרטי אמין – בכתבה לפניכם.

כיצד תזהו חוקר פרטי אמין

מדובר בשאלת השאלות עבור רבים. גם בתחום החקירות תמצאו לא מעט רמאים אשר מחפשים לעשות כסף על חשבונם של אנשים המצויים במצוקה ולכן חשוב מאד לבחור חוקר אמין. בעת החיפוש אחר חוקר פרטי עליכם לבחון מספר היבטים:

ללא עבר פלילי: על החוקר הפרטי להיות ללא עבר פלילי ובעל 12 שנות לימוד.

התמחות: על החוקר הפרטי לעבור תקופת התמחות במהלכה משרד המשפטים מדווח על ההתקדמות שלו כל חצי שנה.

בחינה של משרד המשפטים: בתום ההתמחות עליו לעבור בחינה מטעם משרד המשפטים ובסיומה החוקר מקבל רישיון לעבודה כחוקר פרטי.

פתיחת משרד פרטי: למרות קבלת הרישיון יש להמתין כ5 שנים עד לפתיחת משרד חקירות פרטי.

כיצד תזהו רמאים

חוקר פרטי
רוצים לקבל מידע על מחירים? לחצו על התמונה!

בחירת חוקר פרטי שאינו אמין עשויה לגרום מפח נפש רציני למדי – בחירת איש מקצוע אשר אינן מתאים לביצוע החקירה עשוי להשפיע עליכם לא מעט. בעת הפגישה עם החוקר הפרטי עליכם לוודא כי יש לו רישיון לעסוק בתחום וכן עליכם לוודא כי הוא חבר בלשכת החוקרים הפרטיים, שימו לב כי חברי הלשכה חתומים על מסמך אתיקה מקצועי. נוסף על כך, יהיה עליכם לבחון את הוותק שלו וכמובן את הניסיון המעשי שלו בשטח.

מוזמנים להתייעץ עם לקוחות קודמים

על מנת לוודא כי אכן נמצא מולכם חוקר פרטי אמין, ניתן להתייעץ עם לקוחות קודמים אשר נעזרו בסיוע של החוקר.

אילו אמצעי חקירה מורשים

דרך נוספת לבחון את אמינות החוקר הפרטי היא לבחון את אמצעי החקירה המורשים בעת החקירה. כך למשל האזנות סתר אסורות ומותרות רק כאשר הצד המקליט משתתף בשיחה. באשר למעקבים – מדובר באמצעי חקירה מקובל על ידי החוקר.

ראו עוד: משרד חקירות פרטי

וודאו כי החוקר לוקח חלק בחקירה

אם בחרתם במשרד חקירות גדול ייתכן כי בשל העומס החוקר הפרטי לא ישתתף בחקירה אלא יבחר לתת את החקירה לחוקר אחר. אם החוקר הבטיח לכם דבר אחד ובפועל קרה דבר אחר- הרי זה צריך להדליק לכם נורה אדומה. מקרה המטופל על ידי מתמחה אשר החל את ההתמתחות עשוי ליפול בין הכיסאות, דבר שאינכם רוצים שיקרה ולכן חשוב לוודא כי החוקר יקח חלק פעיל בחקירה.

לחצו כאן למידע אודות חוקר פרטי במרכז