רוצה להיות חוקר פרטי? זו הדרך

מבין הדמויות המפורסמות נדמה כי דמותו של החוקר הפרטי שרלוק הולמס נחשבת לאחת הדמויות האהובות על רבים.  אם צפיתם בסרטים והתחשק לכם לעסוק בתחום הרי דעו כי נדרשות לכך תכונות שונות כמו יכולת ירידה לפרטים, סקרנות ותכונות נוספות.

אז איך הופכים להיות חוקר פרטי?

יש המון מוסדות לימוד שמציעים קורסים בתחום, קורס בתחום חקירות פרטיות מתאים לאנשים המחפשים עבודה מאתגרת וייחודית העוסקת בחקירות כזו שאינה כוללת עבודה במשרד במשך מספר שעות אלא עבודה המאפשרת לתכנן סדר יום שונה ומעניין יותר הכולל בין היתר סיורים בחוץ. אנשים בעל חוש צדק מפותח ימצאו עניין בקורס ויהיו מעוניינים להפוך את התחביב למקצוע.

ישנם תנאי קבלה לקורס אשר מחייבים את האנשים בקורס להיות בגילאי 18 ומעלה וכן בוגרי 12 שנות לימוד. נוסף על כך, המועמדים צריכים להיות ללא עבר פלילי וכן צריכים לעבור ראיון לאחד ממוסדות הלימודים על מנת להתקבל. באשר לניסיון קודם, נציין כי יש מקומות שאינם דורשים ניסיון קודם לעומת מקומות הדרושים זאת.

ראו עוד: חוקר פרטי

מהי המטרה של הקורס בתחום החקירות

מטרת הקורס היא להכשיר את צוות התלמידים להפוך לחוקרים פרטיים מצליחים ובעלי שם מוכר תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. בין נושאי הלימוד בקורס ניתן למצוא דיני ראיות, פסיכולוגיה של חקירה, חוק חוקרים פרטיים וכן הקלטות והאזנות.

מה משך הקורס

investigating office

במרבית המקרים קורס נמשך כחצי שנה ועל המועמדים לעבור התמחות של 3 שנים במשרד חקירות מורשה במטרה לצבור ניסיון טרם היציאה שלהם לשטח.

בדקו היטב את מוסדות הלימודים

בשנים האחרונות ניתן למצוא לא מעט מוסדות לימודים בתחום החקירות והביטחון ולכן ההמלצה היא לבחון היטב את המוסדות השונים. בחינת המוסדות השונים תסייע לכם באיתור מוסד הלימודים הטוב  ביותר.

במסגרת התחקיר יהיה עליכם להגיע לכמה שיותר מוסדות לימוד ולשאול על צוות המרצים, אל תהססו לקבוע עימם פגישה אישית במהלכה תוכלו ללמוד לא מעט כל תוכנית הלימודים.

התייעצו עם בוגרים

דרך נוספת לבחור את מוסד הלימודים היא להתייעץ עם בוגרי המקום. באפשרותכם לבקש ממוסד הלימודים רשימה של בוגרים העובדים בתחום וליצור איתם קשר. ככל שתצרו קשר עם בוגרים רבים יותר, כך תהיה לכם האפשרות לבחור את המקום האיכותי ביותר. נוסף על כך, שאלו אותם על תכני הלימוד – האם מדובר בתכני לימוד עדכניים המאפשרים לכם ללמוד לא מעט על התחום ולא תכנים שאינם מועילים לכם דבר ואינכם יכולים ללמוד מהם, תכנים יעילים יסייעו לכם במהלך העבודה השוטפת שלכם כחוקרים פרטיים.

לחצו כאן לשירות של חוקר פרטי לבגידות